TIP #73: Nejlehčí modelátor s vámi na cestách

Možná jste si všimli, že hodně doporučujeme pro tvorbu konceptů, studií, či k 3D skicování software SketchUp. Je to hlavně proto, že našim rozhodovacím kritériem je jednoduchost, rychlost, nedestruktivita, zaměření na obsah, na průběžnou prezentaci. SketchUp perfektně splňuje tyto body. Naučíte se v něm pracovat do 10 minut. Ale můžete se v něm školit i 2 dny, pokud potřebujete celkové komplexní nedestruktivní parametrické modely s variantami.

Dnes je tento tip o dalších krocích tohoto softwaru.

Krok první: Web

Už jsem to dříve avizoval, když nemáte po rucee počítač se SketchUpem a potřebujete nutně něco vymodelovat, perfektně postačí Google Sketchup Web. Jeho rozhraní je zatím v beta verzi, ale už si tam můžete v pohodě vymodelovat základní objemy. Je to velký posun vpřed k aplikacím, které běží čistě přes síť. Dalo by se říct že je to náznak budoucnosti k „odhmotňování“ všch služeb a produktů.

Krok druhý: Appka iOS / Android

První verzi appky sleduji od jejího spuštění už v roce 2014 a od té doby ušla obrovský kus cesty. Dnes však dává perfektní smysl, když můžete vizualizaci doslova namalovat v dalších architektonických aplikacích jako Trace, či Concepts, Paper53, nebo něco od Adobe apps.. za pár minit bez nutnostni PC.  Ale předtím si jednoduše krásně vyexportujte ten správný pohled přímo v tabletu či chytrém telefonu. Doporučuji vyzkoušet!

Darmo, vše směřuje k zjednodušování a propájení. Pokud jste kreativní právě když nesedíte za PC (jako já), ale jste někde na cestě, tak toto jsou ideální kousky pro doplnění vašeho workflow.

Důležité poznamenat, když potřebujete, nebo hledáte nějaké technologické řešení pro váš pracovní postup, tak se neváhejte ozvat. Skoro každý den zkoumáme, testujeme a zavádíme nové nástroje do architekonických tvořivých životů a ohromně nás to baví! ;)

Have a nice weekend! I’ll be back!
DDZ

UložitUložit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.