TIP #73: Nejlehčí modelátor s váma na cestách

2017/06/16 / Tip: efektivita architekta / Tip: Forma prezentace / Tip: Inspirace / Tip: prezentace / Tip: projekt / Tip: vizualizace/obraz / TIPY Architekta 21.století

Možno ste si všimli, že hodne doporučujeme pre tvorbu konceptov, štúdií či ku 3D skicovaniu software SketchUp. Je to hlavne preto, že naším rozhodovacím kritériom je jednoduchosť, rýchlosť, nedeštruktivita, zameranie na obsah, zamerané na priebežnú prezentáciu. SketchUp perfektne splňa tieto body. Viete v ňom pracovať do 10 minút. Ale môžete s v ňom školiť aj 2 dni, ak potrebujete celkom komplexné nedeštruktívne parametrické modely s variantami.

Dnes je tento tip o ďalších krokoch tohto software.

Krok prvý: Web

Už som to skôr avizoval, ak nemáte po ruke počítač so SketchUpom a potrebujete nutne niečo vymodelovať, perfektne postačí Google Sketchup Web. Jeho rozhranie je zatiaľ v beta verzii, ale už si tam môžete vpohode vymodelovať základné objemy. Je to veľký posun vpred ku aplikáciám, ktoré bežia čisto cez sieť, dalo by sa povedať náznak budúcnosti ku „odhmotňovaniu“ všetkých služieb a produktov.

Krok druhý: Appka iOS / Android

Prvú verziu appky sledujem od jej spustenia už v roku 2014 a odvtedy ušla obrovský kus cesty. Dnes však dáva perfektný zmysel, keď môžete vizualizáciu doslova namaľovať v ďalších architektonických aplikáciách ako Trace, či Concepts, Paper53, alebo niečo od Adobe apps.. za pár minút bez nutnostni PC.  Ale predtým si jednoducho krásne vyexportujte ten správny pohľad priamo v tablete či chytrom telefónku. Doporučujem za vyskúšanie!

Darmo, všetko smeruje k zjednodušovaniu a prepájaniu. Ak ste kreatívny práve keď nesedíte za PC (ako ja), ale ste niekde na ceste, tak toto sú ideálne kúsky do doplnenia vašeho workflow.

Dôležité poznamenať, ak potrebujete alebo hľadáte nejaké technologické riešenie pre váš pracovný postup, tak sa neváhajte ozvať. Skoro každý deň skúmame testujeme a zavádzame nové nástroje do architekonických tvorivých životov a ohromne nás to baví! ;)

Have a nice weekend! I’ll be back!
DDZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Copyright 2012-2016 © Visuin
Kopírování, publikování nebo další šíření obsahu webu
jen s písemným souhlasem. Všechna práva vyhrazena.

Zóna Zdrojů      O Visuin       Obchodní podmínky       Kontakt