Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

TIP #93: Tohle vám pomůže k lepší tvorbě!

0

Současní studenti, či profesionální tvůrci architekury to nemají dnes vůbec lehké. Když se chystáte něco vytvořit, setkáte se hned s frází „vše tu už bylo“ nebo „vše je už vymyšlené“ a nástroj jako Pinterest, byť ho sebevíc miluji, v nás tento fakt jen podtrhuje. Stalo se vám, že jste na Pinterestu skrolovali a skrolovali, až jste zjistili, že namísto, abyste byli kreativní jste se stali pasívními? A na nic jste nepřišli? Možná na to, co všechno byste mohli udělat, ale nevíte jak…

Z čeho mi jde mráz po zádech je, kam se posunul styl prezentované architekury. Já být v dnešní době studentem, a muset se naučit tvořit architekturu a při tom na mě čumí tisíce takovýchto obrázků z Pinterestu, nebo internetu obecně, tak to asi zabalím a s depresí neschopnosti opustím obor.

Mnoho z těchto obrazů totiž vzniká desítky hodin, tento čas není reálný při výuce architektury, nebo pro skutečného klienta věnovat jednomu výstupu…Mnoho z nich vzniká pod rukama specialistů, kteří mohou být grafici, nebo mají náskok x let tvůrčí praxe. „Svatá doba“, když jsem studoval já a ješte v prvním, druhém roce studia nebyl internet volně přístupný. Veškerá kreativita vznikala v hlavě a z toho, co jsem viděl kolem sebe.

Proto dnešní tip tipů je. Zablokujte si Pinterest na půl roku a inspirujte sa raději v knihách a v představách. Uvidíte, že o nic nepřijdete, právě naopak. Z knih doporučuji určitě „Nápady na ubrousku“ nebo „Kraď jako umělec“.

DDZ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..