Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

TIP #98: Dennodenní nástroj při tvorbě prezentací

1

Jednou po šesti letech jsem pocítil v pravé ruce hned pod zápěstím tupou a nepříjemnou bolest, která neustupovala. Musel jsem k doktorovi. Ten mi oznámil, že mám náběh na zánět karpálního tunelu. Pravděpodobně z práce s myší. S nekvalitní, neergonomickou…

To byl moment, kdy jsem se začal poohlížet po jiných nástrojích, které by mi neničily zdraví. A tak jsem našel vertikální myšky. Které jsou velmi dobrou volbou pro práci architekta. Zejména pokud je vašim dennodenním nástrojem Cad. Na vertikální myš si zvyknete téměř okamžitě.  

Já jsem skončil s tabletem a stylusem Wacom. Protože CAD neřeším tak často. A práce s tužkou je pro lidskou ruku nejpřirozenější. Nekříží se vám kosti v předloktí a tak nevznikne onen vzpomínaný karpální tunel. Mezi programy či úkony, kde mám aktivně zapojený Wacom stylus, patří Photoshop, Illustrator, Indesign, SketchUp, Office, Web, Muse, Premiere, Lightroom..

Nejde o promo článek, ale o reálné zkušenosti, takže sorry za opotřebovaný vzhled :) Takto vypadá tablet po dvouletém používání.

Největší strašák je, jestli si zvyknu na tablet? Zde je řešení. Odpojit myšku a  celý týden na vše používat stylus. Už třetí den budete jako sžití. Nebo pro dynamičtější povahy, zapojte tablet do první úlohy, kterou máte v práci a celou s ním udělejte. Mnoho lidí se za dva dny na našich kurzech naučí s tabletem, když si ho přinesou.

Takže doporučuji jeden, nebo druhý nástroj.

DDZ


Grafický tablet, který používam je Wacom Intuos Pro S. Narozdíl od levnějších variant má i wireless modul, touch povrch a mnoho vyměnitelných hrotů do pera, které má i digitální gumu. Je vhodný i pro leváky ;)

Tablet doporučujemi a integruji na kurzech Chytré vizualizace nebo Krásné situace. A je určite vhodný pro každého kreativce. 

  1. Markéta Vopelková

    Po zkušenostech s bakalářkou jsem si pořídila vertikální myš na CAD a na všechno ostatní používám tablet od Wacom. Často jsem terčem posměchu, že rýsuju s žehličkou apod.,ale na tyto dva pomocníky opravdu nedám dopustit :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..