Přeskočit na obsah

TIP #88: Co se můžeme naučit od Arnolda Schwarzeneggera o vášni k tomu, co děláme

Venku je horko a já doufám, že i architekt si dá občas volno a zajde si třeba k vodě pročistit hlavu. Dneska tu mám pro vás nečekaně tip od Arnolda Schwarzeneggera. Vždy nabírám inspiraci mimo architekturu a momentálně se inspiruji v knize Životopis Arnolda Schwarzeneggera. Budu vám přinášet myšlenky, které mě mezi řádky praštily do očí a musel jsem se nad nimi zamyslet. 

1. Prvním z nich se týká prezentace toho, co miluješ. Aneb udělej populární to, co tě undergroundově baví.

Když v 60. letech Arnold začínal s kulturistikou, byla to disciplína o které se v Evropě ani v USA moc nevědělo. Novináři o ni psali spíše negativně a to v souvislosti s umíráním a nezdravým chováním mladých chlapců. Arnold se ale rozhodl společně s dalšími přiblížit disciplínu, kterou miloval, lidem tak, jak maximálně dokázal. A tak se například prošel po ulicích Mnichova jen v předváděcích slipech. Při představě 36° venku se to možná nezdá jako taková oběť…ale tehdy byl listopad… Někdy je prostě třeba jít za hranice komfortu.

Pro mne to v překladu znamená – dostat svou vášeň více mezi lidi. Protože jen tehdy se stane nesmrtelná. Aspoň tak tomu věřím. Pomůžete ostatním a v zásadě něco opravdu změníte. Mnoho lidí něco baví, ale nemluví o tom a dělá si to jen do šuplíku. Jasně, né každý má ambice měnit svět, ale proč neukazovat svou vášeň a někoho třeba inspirovat. Tak, aby to člověka naplňovalo.

Například důvod, proč děláme každý den to, co děláme i když to někdy bolí najdete tady.

DDZ

 

UložitUložit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..