Představím si situaci. Dělám projekt. Zostáva mi málo času do konce. Projekt musím odevzdat a při tom prezentovat. Potřebuju doprovodné obrazy. Nebudu to teď předce outsorcovat. Aby mi to někdo rendroval . Abych to musel těžce zadávat.. Potřebuju rychle vytvořit atmosférické obrazy. TO je poloha vizualizace takzvané přuběžné, nebo pracovní kterou potřebuje právě architekt a na kterou jsme my specialisti.
V tomto blogu vam chci ukázat par přístupů, jak takovou vizualizaci rychle dosáhnout.
3.
I když se často u architektů potkávám s velmi omezeným paradigmatem, že SketchUp je příliž jednoduchý a jeho výstupy vypadají amatérsky. Ze strany laiků jsou výstupy z něho vnímané jako velmi pochopitelné a pohledné. I když určitě mnozí architekti neodpustí, jak může někdo modelovat architekuru ve SketchUpu a ješte ji odtud ukazovat… (není to dostatečně přesný, a hlavně složitý, že jo;) Navzdory tomu, při pohledu ze strany času, námahy a efektnosti, vychází SketchUp nejlépe. Problém je, že architekti hodnotí výstupy tak, aby se líbily jim a nemyslí při tom na to, jestli to stačí pro laika / klienta.
2.
Přístup: SketchUp model bílý + stíny. Záběr: Jednoúbežníková perspektiva + Koláž základního pozadí. + Černobílý stafážnici jako měřítko a ukázka využití prostoru..
Nejjednodušší cesta je sekvence několika záběrů, které spolu vytvoří iluzi o celkové atmosféře. ( efekt synergie)
Tím, že zvyšek obrazu nevyplníte a ponecháte jako bilé místo, osvobodíte diváka od balastu a ten se bude soustředit jen na to „otextúrováné“.
Velice rychlé a účinné.
1.
Nejelegantnější cesta. Vzít základní tvary návrhu a osadit je základním dějem + přidat popisky + přidat piktogramy.
Človeku se to totiž v hlavě spojí a vytvoří mnohem větší hodnotu, než jednotlivé obrazy, případně jeden přemakaný masterpiece.
Prostě je mnoho přístupů k tvorbě vizualizací, které můžete nasávat z různých tutoriálů a obrázků. Důležitější je ale vědět, kdy který přístup aplikovat! O tom si třeba povídáme na našem školení chytré vizualizace, kde se o všech těchto přístupech dozvíte víc do hloubky a taky si je vyzkoušíte udělat, a tam pochopíte, jak jednoduché a silné zároveň jsou!
V roce 2017 jsme napsali celkem #100 TIPů pro architekty, pokud vás téma efektivní prezentace zajímá, doporučujeme prozkoumat. Pokud se ale chcete koncentrovaně a efektivně naučit pracovat s vizualizacemi z pohledu architekta i jednoduše přijďte na náš kurz
Poznámka: Všechny TIPy i naše kurzy jsou napsány a vedeny z pohledu architekta a jeho možností současné architektonické skici. Profesionální marketingové vizualizace přenecháváme umu profesionálních CG artistů.
DDZ
Dobrovoľne sa priznávam, že to naozaj funguje! Práve nemám ani render, ani čas, tak som dala na Vaše rady – za čo najmenej času najviac muziky – jednoduché obrázky zo SketchUpu, štafážnici, iba jedna farba, a investor bol úplne nadšený.. a ja som nechápala :)